Pořádané akce

Divadelní představení Hraběnka v divadle Palace 24. 2. 2024 s E. Balzerovou v hlavní roli

Další kulturní zážitek čeká milovníky divadla v sobotu  24. 2. 2024, kdy obec Olešná pořádá zájezd do pražského divadla Palace na představení Hraběnka s Eliškou Balzerovou v hlavní roli.

Cena jedné vstupenky (vč. dopravy) činí 600,- Kč, představení začíná v 15 hodin. Vstupenky je možné si  již nyní rezervovat na OÚ Olešná. Připraveny jsou i dárkové poukazy, Vánoce se blíží.

"Píše se rok 1958. Na svůj znárodněný zámek, do rodného městečka se přes soudní zákaz vrací Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu, nyní domácí dělnice Lansdorfová, aby zde oslavila své 70. narozeniny.

Je protivná, urputná, nesnesitelná, dojemná, velkorysá, vtipná, ironická i sebeironická, sarkasticky sžíravá, ale především moudrá, noblesní, s nebývalou schopností nadhledu. Při realizaci svého plánu pomáhají bývalí zaměstnanci, v čele s komorníkem Aloisem, a to i navzdory neustálé hrozbě ze strany režimu.

Vrcholem inscenace jsou brilantní, vtipné dialogy Hraběnky a komorníka Aloise, v nichž se naplno zaskví sofistikované herectví Elišky Balzerové a Davida Novotného."

https://www.divadlopalace.cz/cz/hrabenka/275/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hrabenka.jpg 37.6 Kb