Kultura a místní organizace

Divadelní představení Hrobka s vyhlídkou v Olešné 27. 1. 2024

Srdečně zveme! 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hrobka-s-vyhlidkou-27.1.2024.jpeg 4068 Kb

Loutková pohádka Zvířátka a loupežníci v Olešné 28.1.2024

Srdečně zveme! 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zviratka-a-loupeznici-olesna-plakat.jpg 1050.5 Kb

Projekt Podpora kulturní činnosti v obci Olešná

Využití vybavení pořízeného obcí Olešná z dotace Programu rozvoje venkova od SZIF

Vzhledem k tomu, že Olešná žije od nepaměti bohatým kulturním životem, bylo již akutně potřeba spolehlivě vyřešit zázemí pro účastníky venkovních akcí, kterých je rok od roku více a více. K pořádání těchto akcí nám chyběly především stany, stoly s lavicemi, topidla do stanů pro případ nepřiznivého počasí. Velmi nám chyběla také elektrocentrála pro akce, které se konají mimo dosah elektrické sítě, například u rybníka pod Milinou, v lesoparku nebo na fotbalovém hřišti. Elektřinu zde potřebujeme na osvětlení, provozování občerstvení a další aktivity.

Jsme malá obec, vybavení jsme si museli dosud půjčovat v okolí, mnohdy docela složitě. Proto jsme velmi přivítali možnost pořídit si s podporou dotací vybavení vlastní. Mohli jsme si tak zakoupit 1 velký party stan, 10 pivních setů, 2 plynová topidla do stanu ve tvaru pyramidy a elektrocentrálu (GENERATOR MODEL C28D5 28kVA/22kw).

Vybavení jsme již s úspěchem využili na Dni pro všechny, Vítání prázdnin, Loučení s prázdninami, Drakiádě a zatím naposledy při Svatomartinských oslavách. V nejbližší době se chystáme stan a topidla využít při Rozsvícení vánočního stromu a v rámci Novoroční laserové show.

 

 

 

Projekt Podpora kulturní činnosti v obci Olešná je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je podpora projektů konečných žadatelů naplňující cíle SCLLD MAS Karlštejnsko, z. ú.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
publicita-olesna-nove.jpg 122.3 Kb